سیستم معاملاتی در یک نگاه

1) مهمترین نکته و حائز اهمیت سایت ما این است که هر کاربر مسئول و جوابگوی  معاملات خودش میباشد و به علت حجم زیاد رکوردهای خرید و فروش ، فقط ریز قراردادها و ریز واریز و برداشت تا  30 روز اخر در دسترس میباشد و به ترتیب هر روز رکوردهای جدید ثبت و بر روی رکوردهای  قدیمی در  دیتا بیس  رونوشت (paste) شده بنابراین  رکوردهای قدیمی از لحاظ فنی غیر قابل بازیابی بوده و ریکاوری از سرور سایت مقدور نمیباشند (همانند دوربینهای مدار بسته) لذا  کاربران میبایست کلیه قراردادهایشان را قبل از سپری شدن 30 روز بررسی نمایند.

2) در «سایت ابشده انلاین پردیس واسطه گر طلا» افراد بدون هیچ محدودیت مکانی پس از ورود به سایت در سیستم انلاین ثبت نام نموده و پس از احراز هویت توسط وب سرویس بانک ملت و واریز وجه حد اقل 2 میلیون تومان ازطریق درگاه اینترنتی وارد پنل معاملاتی شده و با کاربران دیگر بصورت مجازی (مشابه قرارداد اتی در بورس کالای ایران) باهم عقد  قرارداد نموده که بر اساس ان یک طرف به عنوان فروشنده متعهد میشود که مقدار معینی طلا با قیمت تفاهمی مشخص  را در ادرس سایت و در سررسید مشخص به خریدار بفروشد و خریدار نیز متعهد  میشود ان مقدار طلا را با همان مشخصات در سررسید بخرد و هر دو طرف مدیریت را به عنوان وکیل دراجرای تحویل و دیگر امورات قرارداد انتخاب نموده اند و طرفین بصورت شرط ضمن عقد مبلغی را به عنوان وجه تضمین نزد مدیریت میگذارند که در صورت عدم رعایت بندهای قرارداد بوکالتا از طرف انها هزینه گردد.

3) تمامی کاربران نفر به نفر با یکدیگر قرارداد بسته و معامله مینمایند و مدیریت هیچ مسئولیت حقوقی و کیفری و دخل و تصرفی در قراردادها و سود و ضرر کاربران ندارد ولی  ضامن پرداخت کلیه سودهای کاربران بوده و تحویل طلا را تعهد مینماید.

4) کلیه معاملات با کد کاربری بوده و نام و نام خانوادگی کاربران در دید عموم نمیباشد.

5) کلیه قراردادها منجر به  نقدی بوده و معاملات کاغذی و فی تسویه نداریم. 

6) جهت مشروعیت معاملات از مراجع محترم تقلید استفتاء بعمل اورده ایم که متن ان در دید کاربران میباشد.  

« خروج از بازار پیش از سررسید »

7) روش خروج از بازار پیش از سررسید بصورت عقد قرارداد معکوس میباشد  ، دارنده تعهدات باز با عقد قرارداد معکوس (عقد قرارداد تعهد خرید در برابر قرارداد تعهد فروش و برعکس ) ، خالص تعهدات  باز خود را صفر میکند و از بازار خارج میشود و در سررسید ، مدیر بوکالت از طرف کاربران  بدون دخالت کاربرانی که خالص تعهدات باز خود را صفر کرده اند مستقیما مراحل بیع و تحویل را از کاربران با تعهد خرید  به کاربران با تعهد فروش  انجام میدهد و با توجه به قرارداد اولی و قرارداد دومی در موجودی مالی کاربران کارسازی می نماید.  

« تحویل »

8) در مراحل تحویل ، کاربران  می بایست تا 2 ساعت قبل از  پایان سررسید ، با درخواست مقدار تحویل طلا و اخذ کد رهگیری حواله خود را به مدیریت اعلام نموده و برای تحویل در سررسید اقدام نمایند و مدیریت هماهنگیهای لازم را نموده و مراحل تحویل را انجام دهد.   

9) مدیریت سایت بعنوان واسطه و وکیل طرفین قرارداد ، اصالت طلای تحویلی  را در سررسید  کارشناسی نموده و با ارائه فاکتور فروش جدید بنام خریدار و ترتیبات پرداخت وجه ان به فروشنده ، مراحل تحویل را انجام میدهد بدیهیست مدیریت سایت ضامن اصالت طلای تحویلی  طبق فاکتور رسمی به خریدار میباشد.      

 

10) تحویل طلا فعلا در شهر تبریز مقدور بوده و در اینده با ایجاد نمایندگی در دیگر شهرها تحویل  میسر خواهد بود. 

 

«کمسیون» 

 

 11)کمسیون هر 1  قرارداد برای تعهد به خرید  و تعهد به  فروش معادل مبلغی میباشد که در منوی بالای سایت در قسمت قوانین و مقررات در دید کاربران میباشد.     

 

الف -      

 

ب - 

 

« مشخصات هر قرارداد » 

12) مقدار و اندازه پایه هر 1  قرارداد  اتی برابر 100 گرم طلای 18 عیار بوده و واحد قیمت ان بر اساس هر مثقال طلای 705 میباشد.   ( 10 قرارداد  = 1000 گرم طلای 18 عیار )

13) وجه تضمین برای هر 1 قرار داد که معادل 100 گرم طلای 18 عیار بوده  معادل مبلغی میباشد که در منوی بالای سایت در قسمت قوانین و مقررات در دید کاربران میباشد.

14) شروع  و سر رسید قرارداد طبق اعلام در منوی بالای سایت  قسمت قوانین و مقررات بوده  و محل تحویل طلا  در ادرس سایت میباشد.

« قوانین  قراردادها »   

15) اعتبار هر سفارش عقد  قرارداد بصورت پیش فرض  60 ثانیه بوده و قابل تغییر بدلخواه کاربران  میباشد.

16) سفارش قراردادها  قابل تقسیم و غیر قابل تقسیم میباشند که در پیشنهاد سفارش میتوان درخواست قرارداد بصورت یکجا با یک کاربر و یا بصورت مجزا و معمولی برای چند کاربر داده شود.          

17نوع  و روش عقد  قرارداد  از طریق گزاردن سفارش عقد قرارداد برای تعهد خرید یا فروش بوده و کاربران  متقاضی ،  پیشنهاد خود را ارائه  نموده  و با تایید سفارش فوق توسط کاربران دیگر به منزله  عقد قرارداد آن سفارش بوده  و موجب ایجاد قول و تعهد قطعی در مظنه مورد نظر برای هر دو طرف شده که بعد از پرداخت و دریافت وجه و تحویل طلا در سررسید عمل بیع در مظنه ثبت شده صورت میگیرد.  

18) سفارش قراردادها قبل از تایید کاربران دیگر قابل انصراف  و قابل کنسل شدن میباشد ولی  پس از تایید کاربران دیگر قابل کنسل شدن نبوده و تعهد قطعی بوده و به هیچ عنوان قابل برگشت  نخواهد بود و به علت اتوماسیون بودن برنامه هر گونه اشتباه در ثبت تعداد قرارداد و موقعیت  تعهد خرید و فروش و قیمت و غیره قابل برگشت نمیباشد.         

19) در صورت نیاز جهت نظم در سفارشات  بصورت لحظه ای یک مرجع  قیمت معرفی میگردد و همه کاربران نسبت به قیمت آن مرجع ، با تلورانس اعلامی سفارش ارائه مینمایند.

20) در صورتیکه درصد مانده وجه تضمین بدلیل ضرر قراردادها به  15 درصد (و پایین تر) تنزل یابد  مدیریت جهت صفر کردن خالص قراردادهای تعهد  باز به وکالت از طرف آن کاربر با ارائه قرارداد معکوس شروع  به حراج نموده  و بصورت 2000 تومان به  2000  تومان زیر  قیمت بازار بصورت هر 30 ثانیه  به 30 ثانیه سفارش قرارداد  ارائه مینماید  و تا موقعی که توسط کاربر دیگری تایید نگردد ادامه خواهد یافت.               

21) به علت قوانین پولشویی در موقع  واریز و دریافت وجه  باید حساب بانکی و یا کارت بانکی بنام کاربر باشد و  کلیه دریافتها و پرداختها فقط با نام واحد انجام خواهد شد و واریزی از حساب و کارتی که به نام کاربر نباشد به همان حساب عودت میگردد.

« نوسانات غیر متعارف »

22در مواقع بروز هرگونه حوادث طبیعی و سیاسی و  اقتصادی و غیرعادی و  یا پرش قیمتی شب تا صبح و یا روز بعد از تعطیل و هر عنوان دیگر که منجر به تغییر  قیمت غیر متعارف و پرش یا افت قیمت طلا به میزان و یا بیشتر از حد نصاب معین شده در سایت گردد به تشخیص مدیریت و اعلام قیمت توسط ان به وکالت از طرف کاربران طبق بندهای ذیل ،  خالص قراردادهای تعهد باز  با قیمت اعلامی از طرف مدیریت بسته و در موجودی مالی کاربران اعمال خواهد شد. 

الف) اگر میانگین قیمت معاملات در 1 ساعت اخر تا شروع معاملات نقدی فردا صبح تهران  و یا صبح روز بعد از تعطیل تهران به میزان 40.000 تومان یا بیشتر اختلاف پیدا کرده باشد شامل نوسانات غیر متعارف بوده که در ان صورت خالص قراردادهای تعهد باز کاربران با قیمت باضافه منهای 40.000  تومان نسبت به میانگین بسته و  تسویه خواهند شد.

ب ) اگر در هر مقطعی از زمان ،  میانگین قیمت معاملات   1 ساعت اخر در سایت از قیمت جاری  طلای نقدی تهران به میزان مبلغ  40.000 تومان یا بیشتر در هر مثقال 705 بطور همزمان  اختلاف پیدا  بکند  ، خالص قراردادهای تعهد باز کاربران با قیمت باضافه منهای 40.000  تومان نسبت به میانگین بسته و  تسویه خواهند شد.  

23) منظور از تغییرات ناگهانی و" اختلاف همزمان میانگین قیمت معاملات در 1 ساعت اخر از قیمت جاری  طلای نقدی تهران " این میباشد که مثلا قیمت نقدی تهران تا 40.000 تومان یا بیشتر  بالا برود و همزمان  به هر علتی برای معامله در سایت فروشنده وجود نداشته باشد و یا از لحاظ فنی قادر به معامله نباشد.

« حل اختلاف و داوری »

24) کلیه اختلافات از طریق داور قابل حل بوده و طبق مفاد قرارداد میباشد. 

«  وکالت  »  

25) کاربران  کاظم قیطانچی (مدیر سایت) را به عنوان وکیل بلاعزل  در همه امورات این قرارداد انتخاب نمودند.

« بیانیه ریسک »

26) کاربران قبول مینمایند  با اطلاع کامل و اشنایی از نحوه قراردادهای اتی در فضای مجازی و فیزیکی از ریسک معاملات و نوسانات طلا اطلاعات کامل داشته و قبلا معامله نموده اند و با میل و آگاهی کامل وارد سایت شده و با اطلاع کامل از معاملات طلا که دارای سود و ضرر بوده و احتمال اینکه قسمتی از سرمایه خود را  در نوسانات قیمتی طلا  از دست بدهند وجود دارد و در موقع ثبت نام در سایت ریسک معاملات طلا را پذیرفتند.

27) "سیستم معاملاتی در یک نگاه فقط جهت اشنایی کلی با سایت بوده و مطالب ان بصورت مختصر شرح داده شده و قابل استناد در حل اختلاف و دیگر امورات قرارداد نمیباشد.

 « اصطلاحات »    

28اصطلاحات و تعاریف مندرج در این قرارداد در معانی مشروح ذیل بکار میرود :

 1 - قرارداد با  موقعیت تعهدی خرید : فردی که قرارداد اتی را با موقعیت تعهدی خرید اخذ مینماید خود را متعهد به خرید دارایی ان قرارداد  در تاریخ معینی نموده و اصطلاحا موقعیت تعهدی خرید را اخذ کرده است.     

2 - قرارداد با  موقعیت تعهدی فروش : فردی که قرارداد اتی را با موقعیت تعهدی فروش اخذ مینماید خود را متعهد به فروش دارایی ان قرارداد  در تاریخ معینی نموده  و اصطلاحا موقعیت تعهدی فروش را اخذ کرده است.   

3 - قرارداد معکوس : عقد قرارداد تعهد خرید در برابر قرارداد تعهد فروش و برعکس که جهت خروج از بازار و یا صفر کردن خالص تعهدات باز بکار میرود. 

4 – پایه هر قرارداد : 100 گرم  طلای 18 عیار موجود در 1 قرارداد میباشد.          

5 – وجه تضمین قرارداد : حداقل مبلغ لازم برای اخذ 1  قرارداد میباشد.     

6 – کمسیون قرارداد : مبلغی که طرفین قرارداد به مدیریت برای 1 قرارداد میپردازند.

7 – سررسید قرارداد : تاریخ و ساعتی که بعد از ان دیگر نمیتوان پیشنهاد سفارش داد و موعد تسویه فیزیکی میباشد.      

8 – قیمت مرجع سایت : اعلام قیمت تقریبی از طرف مدیریت جهت هماهنگی قیمت های پیشنهادی کاربران میباشد که در مواقعی اعلام میگردد.  

9 – حد نصاب تلورانس معامله : یک حد نصاب قیمتی میباشد  که با تلورانس اعلام شده بتوان بالا و پایین قیمت سایت سفارش قرارداد تعهد خرید و فروش ارائه نمود.

10 – قراردادها در سررسیدهای قبلی : مجموعه قراردادهایی که در سررسیدهای قبلی  منعقد شده  و در ان جزئیات قراردادها نمایش داده میشود.   

11 - قیمت لحظه ای : میانگین اخرین سفارش قرارداد تعهد خرید و فروش کاربران و یا اخرین عقد قرارداد انجام یافته که هر کدام نزدیکتر باشد با توضیح اینکه قراردادهای حراجی در تعیین قیمت لحظه ای دخالت داده نمیشوند.  

12 – حد نصاب نوسانات غیر متعارف : مبلغی میباشد که از طرف مدیریت قبل از شروع هر سررسید در منوی بالای سایت از قسمت قوانین و مقررات اعلام میشود که در موقع بروز نوسانات غیر متعارف طبق قوانین مربوطه اعمال میشود.

13 - قراردادهای سررسید جاری و باز: مجموعه  قراردادهای سررسید جاری که در ان جزئیات قراردادها اعم از  طرف قرارداد و قیمت و  تعداد قرارداد و ... نمایش داده میشود که  متضرر و یا سود دهی قراردادها با قیمت لحظه ای  همیشه بروزرسانی میشود.

14 – مانده حساب : مجموع دریافتها و پرداختها و ته مانده قرارداد سررسید های قبلی  به غیر از سررسید جاری میباشد.    

15 – موجودی مالی : مانده حساب باضافه مجموعه  قراردادهای سررسید جاری و باز بعد از کسر کمسیون

16 – درصد مانده وجه تضمین: مقدار درصدی مبلغ مانده از موجودی مالی نسبت به وجه تضمین که از فرمول زیر بدست می اید:

 100 *[(وجه تضمین برای 1 قرارداد * تعداد قرارداد باز)/موجودی مالی]=x%    

17 – نرخ حراجی  : قیمتی  که در اثر ان اگر درصد مانده  وجه تضمین به حد نصاب حراجی و زیر ان برود خالص تعهدات  باز کاربر  توسط مدیریت به وکالت از طرف کاربر با عقد قرارداد معکوس از طریق حراجی صفر میشود.     

18 -  نرخ  موقت : برای پیش بینی میزان سود و ضرر فرضی که قیمتی توسط کاربر انتخاب میشود و در صورت رسیدن قیمت لحظه ای سایت به ان سود و ضرر قراردادهای سررسید جاری و موجودی مالی نشان داده میشود و قیمت و سود و ضرر ان غیر واقعی میباشد. 

19 -  درخواست وجه : کاربر میتواند با لحاظ  قراردادن درصد وجه تضمین و حد لیمیت تعداد هر مبلغی که در موجودی مالی دارد درخواست وجه نماید. 

20 -  واریز وجه : واریز وجه کاربر از طریق شماره حساب و یا درگاه بانکی مقدور میباشد.       

21 – سفارش قراردادهای قابل تقسیم و غیر قابل تقسیم: در پیشنهاد سفارش میتوان درخواست قرارداد بصورت یکجا با یک کاربر و یا بصورت مجزا و معمولی برای چند کاربر داده شود.  

22 – تاریخ اعتبار سفارش و لغوکردن آن : مقدارثانیه مجاز برای هرسفارش میباشد که کاربران دیگر میتوانند ان را تایید کنند و قبل از تایید کاربران دیگر قابل لغو کردن میباشد.     

23 – حد نصاب مجاز تعداد : تعداد مجاز برای عقد قرارداد تعهد کاربر که بر اساس موجودی مالی تقسیم بر وجه تضمین پایه 1  قرارداد (و گرد شده به طرف پایین) محاسبه میشود.  

24 – حساب ازمایشی ( دمو ): اخذ قراردادهای غیر واقعی با موجودی مالی غیر واقعی که سود و ضرر ان نیز غیر واقعیست.      

25 –  کد کاربری : همان کد ملی کاربر میباشد.

26 – کاربر: همان معامله گر میباشد که در سایت ثبت نام نموده است.